Vyberte si to pravé zavazadlo

Chystáte se na dovolenou nebo pracovní cestu? Základem každého cestování je kvalitní kufr, proto ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět.

 

Před výběrem budete stát před rozhodnutím, jaký materiál vybrat. Textilní kufry jsou lehké a cenově dostupné, skořepinové kufry jsou těžší, velmi pevné a odolné. Odolnost zvlášť oceníte při cestách letadlem, když se zavazadlem stále někdo manipuluje. Dalším parametrem u cestovního kufru jsou kolečka. Kufr se dvěma kolečky může stabilně stát na jednom místě a neujíždí. Čtyři kolečka zaručí lepší manipulaci. Podívejte se na nabídku kufrů CAT a Ellehammer a vyberte si svého parťáka na cesty.

Organizace a bezpečnost

Pro lepší uspořádání a organizaci prostoru v kufru nebo batohu se vám bude hodit sada sáčků a kapes. Přehledně do nich uložíte boty, ponožky, nebo kosmetiku. Silikonový set na kosmetiku dokonce splňuje podmínky aktuálních předpisů pro palubní zavazadla. Je vhodný i pro opakované použití a uzávěry jsou odolné proti vytečení kapalin.

 

Vaší pozornosti by rozhodně neměl uniknout zavazadlový zámek TSA. Pokud totiž dojde ke kontrole kufru, TSA zámek je možné otevřít univerzálním klíčem. Nedojde tak k žádnému poškození nebo zničení. Mezi základní vybavení každého cestovatele patří i jmenovka nebo visačka pro identifikaci zavazadla, nezapomeňte na ni.

Popruhy na zavazadlo jsou také velmi oblíbeným příslušenstvím. Odolný, nastavitelný popruh s prackou ze zesílené tkaniny udrží zavazadlo zavřené během celé přepravy, svůj kufr navíc snadno rozpoznáte.

Kabinové zavazadlo – batoh nebo kufr?

Příruční zavazadlo vám poslouží jako doplněk k velkému kufru nebo se hodí na krátkou cestu, můžete si ho vzít na palubu letadla.

 

Batohy jsou při cestování velmi praktické, při pohybu máte volné ruce a na kratší cesty jsou zcela dostačující. Kufry do letadla naopak nabídnou větší objem, pro lepší ovladatelnost samozřejmě nechybí kolečka. Podívejte se na kabinová zavazadla CAT.

Nezbytní pomocníci na cesty

Povolená výška příručního zavazadla je obvykle do 55 cm. Aktuální podmínky pro přepravu zavazadel si však vždy předem ověřte u vybrané letecké společnosti. Před odletem zkontrolujte i hmotnost svých zavazadel příruční váhou, ať nepřekročíte povolené limity.

Svou cestu si zpříjemněte nafukovacím polštářkem. Je ideální nejen na cesty letadlem, ale i vlakem autobusem či autem. Díky ergonomickému designu se vyspíte pohodlně bez bolestí ramen a krku. Ochranu před hlukem a světlem vám poskytne pohodlná polstrovaná maska na oči a špunty do uší.

 

Na dlouhých cestách autem oceníte vy i děti držáky na tablet. Jsou speciálně přizpůsobeny pro používání tabletu na zadním sedadle – vaše děti nebo spolucestující může rychle a snadno sledovat oblíbený film.

Prohlédněte si širokou nabídku dalších doplňků na cesty.Související produkty